Cena Jindřicha Chalupeckého

 

Finalista Aleš Čermák se představí 19. 7.

v Ostravě

Doprovodný program 5 finalistů 5 měsíců 5 míst se stěhuje do Ostravy a představí se v rámci Festivalu v ulicích od 13 hodin. Součástí programu bude i debata zaměřená na sociální problémy regionu. Aleš Čermák se představí prezentací Právo na město, která vyvrcholí v 19 hodin. Večerní hodiny budou patřit rapperům z Ostravska.

Finalisté svou tvorbu postupně představují v architektonickém modulu Stavebnice, jehož podobu postupně mění. Richard Nikl tak uskutečnil v květnu před pražskou Galerií Rudolfinum duální výstavu Dva pavilóny, Daniela Baráčková v červnu proměnila pro Brno modul v Nejmenší kino v České republice.

 

Debaty doprovodného programu 5 5 5

 

Součástí 5 5 5 jsou i debaty. Například ve spolupráci s Českou televizí proběhla debata na téma: Proč současnému umění tak málo rozumíme?

 

Debatu můžete sledovat zde http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/229162-proc-soucasnemu-umeni-tak-malo-rozumime/

 

Cena Jindřicha Chalupeckého na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary

 

Finalisté a laureáti byli letos představeni v rámci oficiálního doprovodného programu MFF KV. V Karlových Varech proběhla celodenní přehlídka Český videoart. Na místě byli například laureát CJCH Mark Ther.

 

Dominik Lang a Václav Magid

 

Další finalisté se vám představí ve Stavebnici do října tohoto roku v těchto městech - Aleš Čermák v Ostravě, Dominik Lang v Českých Budějovicích a Václav Magid v Plzni.

 

Sledujte Facebook Ceny Jindřicha Chalupeckého.

Finále 2013

 

Tradiční výstava finalistů nazvaná Finále 2013, pro kterou finalisté připraví nová díla, se letos bude konat od od 27. září do 1. prosince v prostorách 5. patra Národní galerie v Praze ve Veletržním paláci. Vítěz pak bude vyhlášen 15. listopadu.

 

Finalisté 2013:

 

Daniela Baráčková,

Aleš Čermák,

Dominik Lang,

Václav Magid,

Richard Nikl

 

GALERIE KRITIKŮ
PALÁC ADRIA
GALERIE KRITIKŮ, PALÁC ADRIA@2024
 
Jungmanova 31t: 224 494 205denně 11-18 hod.
110 00 Praha 1f: 225 520 676mimo Po